V-Stromania & Friends Open 2022

Mesaj
Autor
Tarabostes
Mesaje: 25
Membru din: Lun Iun 11, 2018 10:37 am
Localitate: Tulcea

Re: V-Stromania & Friends Open 2022

#51 Mesaj de Tarabostes » Joi Mar 31, 2022 3:55 pm

Salutare, acum am deschis si eu forumul.
Eu sunt ok cu propunerea de a plati cine s-a ragandit in ultimul moment si a incurcat borcanele :oops:
Asta cu vremea cred ca e o gluma, dai sute/mii de euro pe costume si te tragi pe cur ca ploua cu temperaturi de 10 :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Sebastian
Mesaje: 25
Membru din: Sâm Iun 08, 2019 8:41 am
Localitate: Gruiu
Contact:

Re: V-Stromania & Friends Open 2022

#52 Mesaj de Sebastian » Joi Mar 31, 2022 8:32 pm

Eu încă îmi caut partener de drum. Estimez sa plec de la munca/București in jur de 16:00 așa ca va aștept cu drag. Dacă e sa merg singur asta e dar sigur e mai fain sa ai companie.

Danielica
Mesaje: 11
Membru din: Mar Mar 31, 2020 10:57 pm

Re: V-Stromania & Friends Open 2022

#53 Mesaj de Danielica » Joi Mar 31, 2022 10:24 pm

Eu plec maine pe la 12-12:30 din Bucuresti. Traseul urmat e pe Alexandria-Craiova, daca doreste cineva sa se alature, e binevenit.

cooldeep
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iul 19, 2018 11:28 pm

Re: V-Stromania & Friends Open 2022

#54 Mesaj de cooldeep » Vin Apr 01, 2022 4:46 am

Mai repet o data. Sa veniti la hotel cu plinul facut :) Evident ca nu e de alimentat in herculane ci fie la Orsova fie la Petromul de pe drumul european https://www.google.com/maps/embed?pb=!1 ... !1sro!2sro

Si ar fi bine sa nu va uitati slipul sau costumul de baie acasa :)

La mancare mic dejun cum tre sa fie :) iar la cina

Vineri:
- Supa crema de ciuperci , ciorba taraneasca
- tocanita din porc cu mamaliguta
- Tagliatele Quatroformagi
- Cascaval pane, ceafa la gratar, mititei
- Cartofi prajiti, legume la gratar , orez
- Muraturi asortate, salata sfecla
- Strudel cu mar , papanasi

Sambata:
- Ciorba a la grec cu piept de pui , supa cu galuste
- Snitel, piept pui cu smantana si ciuperci
- Muschiulet de porc impanat , cordon bleu
- Coaste de porc , piept de pui la gratar
- Cartofi gratinati , fasole sote , ciuperci umplute,piure
- Ardei kapia, salata mediteraneana
- Galuste cu prune, clatite cu branza

Sa ne vedem cu bine :), iar care intentioneaza sa ajunga dupa 20.00 ar fi bine sa anunte, mancare va fi, dar tre sa stim si pt cand :)

fabio
Mesaje: 64
Membru din: Mar Aug 21, 2018 3:39 pm

Re: V-Stromania & Friends Open 2022

#55 Mesaj de fabio » Vin Apr 01, 2022 3:27 pm

Caius președinte!!!

Avatar utilizator
borsulica
Mesaje: 23
Membru din: Joi Mai 31, 2018 9:03 am

Re: V-Stromania & Friends Open 2022

#56 Mesaj de borsulica » Vin Apr 01, 2022 4:29 pm

Hai cu traseul pentru maine!

Avatar utilizator
Vrajitoru
Mesaje: 397
Membru din: Dum Iun 03, 2018 8:25 pm

Re: V-Stromania & Friends Open 2022

#57 Mesaj de Vrajitoru » Dum Apr 03, 2022 7:27 pm

Am ajuns cu bine acasa.
In afara de un caz de conducere agresiva acilea la noi cu un ficior (am aflat si cine e). O sa il confruntam.
Caius: a fost ca de obicei. Nu te dezminti! Multumim. V-Stromania iti e recunoscatoare. Da' sa nu ti-o iei in cap, bine.

fabio
Mesaje: 64
Membru din: Mar Aug 21, 2018 3:39 pm

Re: V-Stromania & Friends Open 2022

#58 Mesaj de fabio » Dum Apr 03, 2022 10:00 pm

Caius, eu propun sa devii organizatorul oficial. Hai că macar 3 pe an poți. Da nu trebuie sa ne omori cu mâncare. Pur și simplu nu ducem atât.
P.S. e tot un fel de a mulțumi.😁😁😁

Avatar utilizator
MariusTIG
Mesaje: 36
Membru din: Mar Feb 11, 2020 12:14 pm
Localitate: București

Re: V-Stromania & Friends Open 2022

#59 Mesaj de MariusTIG » Lun Apr 04, 2022 12:55 pm

Numai oameni faini și organizarea de excepție. Mulțumim
Respect

cooldeep
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iul 19, 2018 11:28 pm

Re: V-Stromania & Friends Open 2022

#60 Mesaj de cooldeep » Mar Apr 05, 2022 1:53 am

Si acum un mic (vezi sa nu) rezumat, pe post de raport :)

Avand in vedere rata foarte mare de abandon, 16 persoane, unii cu motive intemeiate, altii cu motive personale, altii cu ce motive or fi, noi ca si grup nu ne am atins targetul negociat de 25000 lei. Stiu, e problema mea, dar cand am cerut mancarea, cand am cerut apa in bazin (care se plateste la orasul herculane) am cerut in urma inscrierilor voastre. Adica am emis pretentii ca suntem multi. Doar cine a organizat vreodata ceva stie unde este levierul de a inclina sau nu balanta negocierii intr o parte sau alta. Deasemenea repet,nu am nimic cu nimeni personal sau vreo problema ca nu a putut sa ajunga, singura mea problema e ca au fost prea multi care au avut probleme ca sa ma exprim asa.

Dar, o parte dintre cei care chiar au participat au venit cu o solutie. Au fost unii care din twinuri au cerut sa fie repartizati in single uri si sa plateasca diferenta. A mai fost un coleg care a venit singur si nu si a luat diferenta de bani inapoi. Acestor oameni nu pot decat sa le multumesc pt ce au facut. Astfel in loc de un pic peste 20000 de lei am reusit sa strangem 22300 lei. In urma discutiilor avute cu gazda, am convenit ca este bine si asa, respectiv nu mai este nevoie sa mai acoperim de la ceilalti neparticipanti cu bani. Drept urmare ceilalti care ati trimis aia 100 de lei de neparticipare, banii au fost restituiti. Deasemenea niste banuti ce au mai ramas de pe la mine (din aia 5 lei) plus ce a donat fiecare pt fete, s a ajuns la o suma frumusica de aproape 600 de lei, initial fetele au refuzat ca este prea mult, dar am insistat sa imparta si cu cei de la bucatarie daca vor. Ce au facut e deja problema lor, dar de multumit au multumit si au fost bucuroase.

In ciuda celor de mai sus, dupa declaratiile voastre a fost o intalnire reusita. Vremea apocaliptica a fost digerabila, unii ne am plimbat si pe off, altii pe clisura, altii prin Serbia, altii la Isverna, altii prin bazin, altii pe jos, pe la masaj, pe la ceaune etc. :) Un singur lucru e cert, duminica a fost frig :) dar mai putin ploios decat vineri :) Probabil un mare factor de bine a avut ploaia ca a fost in reprize si nu continua :)

Cat despre alte detalii, am pregatit masa de duminica pt cei matinali la 8, dar mi s a comunicat ca abea pe la 8 juma au aparut oamenii pe la mese. Masa de seara a fost pusa mai devreme, daca tot eram toti pe acolo, adica la 19, dar lumea era inca mancata de pe la ceaune si a ramas f f f multa mancare. Va stiam mai mancatori :) De meniu, mancarea ca deobicei la standarde ridicate la aceasta locatie, singurul lucru ce am de comentat, ca tagliatelele au fost ceva macaroane, iar pireul de a doua zi io nu l am vazut :) sper ca puteti trece peste aceste mici detalii :) Desi toti gombitii s au mancat au ramas clatite. Acest comportament este inadmisibil :)

La aceasta locatie este o premiere pt grup. Avem deja 3 intalniri aici. Nu pot sa spun decat ca gazdele sunt absulut fenomenale si este un loc placut si cinstit, nu e cel mai ieftin, dar cu siguranta este un raport pret/calitate decent, personal mi ar placea sa fie un pic mai ieftin, dar nu se poate. De asemenea este un loc unde cu siguranta vom reveni si a 4 oara, nu la anul dar peste 2 ani de ce nu. Mai zic ceva de vreme, an de an, toata luna martie este o vreme de poveste, fara ploi/ninsori, etc. Si acum au fost 3 saptamani de soare zilnic si eventual ceva nori pe cer. Temperaturi de15-20 grade... Cum vine luna aprilie cum vin nu stiu ce ploi, cum se sparge nu stiu ce vortex se face frig si mai si ninge. Poate la anu sau peste 2 ani as incerca un wend mai devreme deschiderea si cu siguranta va fi mult mai fain. Rugamintea este cine crede ca nu poate participa sa nu se inscrie decat cand stie ca poate sa vina sigur.

Mi s a reprosat ca de ce nu am strans banii mai devreme ca poate nu renuntau asa de multi, o spun aici sau o repet, nu banii sunt cei mai importanti. Suntem destui de maturi sa nu ne angajam in anumite lucruri daca nu le putem onora. Daca ar fi dupa mine nici nu as strange bani, fiecare sa vina la pachet cu ei si cine nu vine sa trimita ceva :) dar noroc ca nu e dupa mine si un avans trebuie platit caci trebuie facute anumite cumparaturi cu ceva vreme inainte. Si spre deosebire de alte locati unde nu platesc totul pana nu vad ce primesc, aici e singurul loc unde fara nici un dubiu pot plati totul inainte. De asta am strans banii in wend si luni i am dat pe toti mai departe. In, out cat mai repede :)

Scrie răspuns