Vstromania & Friends de Toamna 2018

Scrie răspuns
Mesaj
Autor
Avatar utilizator
emilian_rks
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mai 30, 2018 10:14 am

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#31 Mesaj de emilian_rks » Joi Aug 02, 2018 3:26 pm

cooldeep scrie:
Joi Aug 02, 2018 1:37 pm
Dar unul dintre obiectivele turistice va fi noul telescaun de pe Muntele Mic.
La Muntele Mic mergem pe la Gladna>Zolt>Luncanii de Sus>Luncanii de Jos>Taul Ursului>Ruschita>Voislova>Poiana Marului? :twisted:
Ar fi un offroad frumos si destul de lejer in afara de urcarea la Luncanii de Jos si o bucata de 300m inainte de cariera Ruschita.

Avatar utilizator
Vrajitoru
Mesaje: 396
Membru din: Dum Iun 03, 2018 8:25 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#32 Mesaj de Vrajitoru » Joi Aug 02, 2018 4:07 pm

Adica asa:
https://www.google.ro/maps/dir/45.74684 ... 43!1m0!3e0

O sa fie distractiv. LA 99 de km pana si google zice 4 ore. Deci o medie de 25 km/h. Hihihihi! Tare.

Avatar utilizator
zece d rosu
Mesaje: 71
Membru din: Joi Mai 31, 2018 2:42 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#33 Mesaj de zece d rosu » Joi Aug 02, 2018 4:08 pm

Serif-leu, dar noi nu ne certam deloc.....se stie ca ne iubim, sau injuram cu aceeasi lejeritate si totusi suntem echipa intotdeauna, deci nu e panica.
Astea sunt discutii constructive si libere, fiecare are o parare si se va decide conform majoritatii.

Pe de alta parte, stii si tu cum e in haita, leii mai tineri mereu il vor ataca pe masculul-alpha.....

;) ;) ;)

Avatar utilizator
emilian_rks
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mai 30, 2018 10:14 am

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#34 Mesaj de emilian_rks » Joi Aug 02, 2018 4:17 pm

Vrajitoru scrie:
Joi Aug 02, 2018 4:07 pm
Adica asa:
Aprox, e un drum nou intre Luncanii de Jos si Taul Ursului (nu apare pe Google) care e macadam foarte bun.

cooldeep
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iul 19, 2018 11:28 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#35 Mesaj de cooldeep » Joi Aug 02, 2018 7:14 pm

Daca vremea ne va permite... Alai planul normal. Cu urcarea de la Zolt spre luncanii de sus am emotii, nu cu stroamele ci cu autobuzul lui Cosmin :), dar vedem noi pana atunci. Pana una alta ieri de la ploi s a rupt un drum in judet, sa vedem ce ne rezerva luna august, in principiu suntem maleabil si nu vreau sa bat in cuie de acu un traseu. Vom avea ce face, la rudaria inca nu am vazut morile de apa :), iar transemenicul s a facut in grup doar dintr o directie :)
Si nu mai strica surprizele :) ca daca cauti acu pe google informatii despre taul ursului, aflii ca nici cu bicicleta nu poti merge, decat cu ea in spinare. Cica cjtul a depus un proiect sa l faca asfaltat, dar pana in septembrie nu se stie nici daca proiectul va fi castigator :)

Vraji, urcarea se va face prin poiana marului :) coborarea e pe asfalt in partea cealata :)

lceu
Mesaje: 21
Membru din: Joi Aug 02, 2018 8:23 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#36 Mesaj de lceu » Joi Aug 02, 2018 8:30 pm

zece d rosu scrie:
Joi Aug 02, 2018 12:26 pm
. E plin netul cu straini care vin la noi si fac niste drumuri de ramai prost, stau in locuri de dormit modeste si posteaza niste peisaje de ma intreb daca eu locuiesc tot in tara asta (TET, intalnirea BMW, Pe Motoare, ghidul baietilor de la Cluj,

:) :) :)

Va pupa 10 !

Ce inseamna TET?

Avatar utilizator
Seriful
Mesaje: 93
Membru din: Mie Iun 13, 2018 9:49 am
Localitate: Piatra Neamt

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#37 Mesaj de Seriful » Joi Aug 02, 2018 11:20 pm

zece d rosu scrie:
Joi Aug 02, 2018 4:08 pm
Serif-leu, dar noi nu ne certam deloc.....se stie ca ne iubim, sau injuram cu aceeasi lejeritate si totusi suntem echipa intotdeauna, deci nu e panica.
Astea sunt discutii constructive si libere, fiecare are o parare si se va decide conform majoritatii.

Pe de alta parte, stii si tu cum e in haita, leii mai tineri mereu il vor ataca pe masculul-alpha.....

;) ;) ;)
:))))))))))))))))))))))))
'' Decât un păr rar, mai bine o chelie deasă... ''

Tarabostes
Mesaje: 25
Membru din: Lun Iun 11, 2018 10:37 am
Localitate: Tulcea

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#38 Mesaj de Tarabostes » Vin Aug 03, 2018 8:25 am

caius, tu vrei sa faci o tura vineri cu cei care au venit de joi si cu cei care vin vineri ne vedem in locatie??

Avatar utilizator
Vrajitoru
Mesaje: 396
Membru din: Dum Iun 03, 2018 8:25 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#39 Mesaj de Vrajitoru » Vin Aug 03, 2018 9:29 am

lceu scrie:
Joi Aug 02, 2018 8:30 pm
Ce inseamna TET?
Trans Euro Trail - drumuri neasfaltate. Descarci track-uri de la ei de pe site. Sau cum sa strabati europa pe drumuri neasfaltate.

Avatar utilizator
botezu'
Mesaje: 78
Membru din: Joi Mai 31, 2018 11:47 am

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#40 Mesaj de botezu' » Vin Aug 03, 2018 11:34 am

Pana acum, mie nu mi s-a parut plictisitoare nicio VStromanie. Am fost la mai putine decat cei mai vechi de pe aici dar, la alea la care am ajuns, traseele mi s-au parut de fiecare data faine si am ajuns in locuri in care nu cred ca ajungeam singur prea curand. In afara de noi, astia care am fost la mai multe intalniri si deja venim in primul rand pentru distractie si pentru ca ne revedem cu prieteni, mai sunt si altii care-s noi si care se pot bucura de drumurile alea asa cum ne bucuram si noi primele dati cand ne-am dat pe ele.

Apoi, Zece, mi se pare normal ca cel putin traseul de vara asta sa ti se fi parut plictisitor. Stai in Sibiu, normal ca l-ai batut de multe ori. Chiar si in Apusenii iti e super usor sa ajungi, dar celor din estul si sudul tarii le e un pic mai greu sa ajunga pana in partile alea. Eu, intr-o tura de o zi, ma duc cel mai departe pana pe transfagarasan si transalpina, de exemplu...

O rugaminte, daca vreti sa faceti mai multe ture, luati in calcul si ca pentru multi, din motive de serviciu si/sau lipsa de zile de concediu, etc., e greu de ajuns pana acolo inca de joi. Ar fi fain de facut tura mai misto (adica aia cu offroad :D) sambata, cand sunt mai multi, nu vineri. Pentru cei care nu vor sa se bage la offroad, se poate organiza un al doilea grup sau se poate face o harta/sharui un traseu GPX cu tura de asfalt de ziua trecuta si il pot face singuri (si, poate, e mai bine asa, ca il fac in ritmul lor, fara sa mearga toata turma cu 60 la ora).

Scrie răspuns