Vstromania & Friends de Toamna 2018

Scrie răspuns
Mesaj
Autor
Avatar utilizator
Vrajitoru
Mesaje: 398
Membru din: Dum Iun 03, 2018 8:25 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#11 Mesaj de Vrajitoru » Mar Iul 24, 2018 10:58 am

Nu e problema ca facem si asta dar deja facandu-se de cateva ori vstromania de toamna in conditii de hotel/pensiune, sa o schimbam acum ar fi naspa.
Dar putem sa instauram o VStromania Salbatica in care sa ne cazam langa rauri si sa mancam din brisca. Sunt cu totul pentru. Putem sa o facem si cu mutat locatia la fiecare zi. Putem sa incepem sa facem TET Romania.

cooldeep
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iul 19, 2018 11:28 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#12 Mesaj de cooldeep » Mar Iul 24, 2018 3:21 pm

pana acum, se pare ca suntem 5 ehcipaje care dorim sa incercam altceva, cea ce ma bucura si m-au facut sa duc discutiile mai departe.
Cortu la final de septembrie, langa brasov, nu a fost o alegere prea inspirata, recunosc, din cazua temperaturii de afara, dar sunt foarte optimist priviind anul acesta. Dar stiu o cazare la doar 7 km pt cei care nu vor sa faca parte din trib :) Detaliile le voi da peste cateva zile. Mai trebuie sa rezolv inainte de asta cateva mici aspecte, gen dozatorul de bere :) bucatar de gulas cat noi ne plimbam, cositor de buruieni sa avem unde pune corturile si alte mici aspecte, care vor fi sub forma de surprize palcute.
Personal cred ca e dificil, sa faci o vstromanie 100% salbatica in conditiile in care ai peste 20 de participanti si asta fara un minim de confort. Eu merg oriunde si o pot si organiza oriunde, problema e ca nu vad multi colegi care sa reziste mai mult de o noapte. Sa te rahatesti in padure, sa nu te speli decat la rau cu apa rece, nu sunt chiar conditii pentru toata lumea (nu e cazul la intalnirea aceasta). O spun de fiecare data. Vstromania e cea de vara. Cea de deschidere si cea de toamna trebuie sa fie clar cu un numar mult mai putin de participanti, iar conditiille nu fac altceva decat sa reduca numarul participantiilor si lumea sa se concentreze pe cea de vara. Cea ce este si normal. Ne-am simtit si ne vom simti bine la oricare si speram ca oriunde :) Nu e un secret ca prieteniile adevarate s-au legat si probabil se vor lega mai bine si mai multe la intalnirile care nu sunt in vara.
Deci curand vor aparea detaliile.

Edu tzu
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 02, 2018 10:55 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#13 Mesaj de Edu tzu » Mar Iul 24, 2018 5:52 pm

Hopa si eu.....gata cortu! l-am pus la usa sa nu-l uit.

Tarabostes
Mesaje: 25
Membru din: Lun Iun 11, 2018 10:37 am
Localitate: Tulcea

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#14 Mesaj de Tarabostes » Mar Iul 24, 2018 10:39 pm

Salutare, daca tot am ramas fara idei 🤨🤨si Baile Herculane sunt inchise pentru aceasta plimbare stabilita pentru Vstromania de toamna😩😩, eu va propun, la cei care nu doriti wild in septembrie🧐.. sa facem o plimbare la muntele Athos.. plecat joi.. parcat/ spriț a doua zi barca si sarit pe munte, unde stam doua nopti si apoi pe repede spre casa.. astept pareri si maine iau si legatura cu Padre, sa ne fie ghid si tovaras de drum🍷🍷

cooldeep
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iul 19, 2018 11:28 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#15 Mesaj de cooldeep » Mar Iul 24, 2018 11:20 pm

Ce face bmw ul din om :) :) :) incet incet te face sa parasesti tribul :)

Anjin
Mesaje: 5
Membru din: Mie Iul 25, 2018 12:46 am

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#16 Mesaj de Anjin » Mie Iul 25, 2018 12:49 am

Salut,

si eu sunt pentru o tura "wild". Deocamdata nu toti membrii familiei sunt apti de cort... si va trebui sa merg solo, deci depinde si de locul intalnirii. Dar problema asta e temporara, pana mai creste junioara familiei putin.

ambro
Mesaje: 36
Membru din: Mar Iun 19, 2018 12:56 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#17 Mesaj de ambro » Mie Iul 25, 2018 12:49 pm

Imi place ideea de wild dar nici cea pe Athos nu imi displace. Pacat ca nu este permis sa facem ture cu moto pe Athos ca sunt niste trasee off de toata frumusetea

Avatar utilizator
igi
Mesaje: 69
Membru din: Mar Mai 29, 2018 8:19 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#18 Mesaj de igi » Mie Iul 25, 2018 11:46 pm

Salutare!
Plecand ideea de la mine cu V-Stromwild, as dori sa se numeasca "wild" o intalnire care nu are WC, chiuveta, dozator, magazin in apropiere sau posibilitate de cazare aproape.
Poate sa o organizeze oricine, dar din punctul meu de vedere asta inseamna wild.
In rest, eu votez si cu cazare oriunde si cu fecioreasca.

Avatar utilizator
Seriful
Mesaje: 93
Membru din: Mie Iun 13, 2018 9:49 am
Localitate: Piatra Neamt

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#19 Mesaj de Seriful » Vin Iul 27, 2018 12:31 pm

Ar fi fain sa existe o a IV-a intalnire VStromania. Si ca sa fie mentinut pulsul intalnirilor... din punctul meu, ca o simpla parere, cred ca ar merge organizat Wildstromania in perioada 1- 15 august, sa fie intre vstromania mare si cea de toamna. Nu stiu... zic si eu ! :) Ar fi mega maxim !!!
'' Decât un păr rar, mai bine o chelie deasă... ''

Avatar utilizator
Vrajitoru
Mesaje: 398
Membru din: Dum Iun 03, 2018 8:25 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#20 Mesaj de Vrajitoru » Vin Iul 27, 2018 1:02 pm

Subscriu.
Dar va fi a cincea. A patra e vstromski.

Scrie răspuns