Vstromania & Friends de Toamna 2018

Scrie răspuns
Mesaj
Autor
cooldeep
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iul 19, 2018 11:28 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#41 Mesaj de cooldeep » Vin Aug 03, 2018 11:54 am

Unde a disparut increderea voastra ?
Va fi fain, frumos si bine, pt toti :)

Avatar utilizator
Levi
Mesaje: 216
Membru din: Vin Iun 15, 2018 12:41 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#42 Mesaj de Levi » Vin Aug 03, 2018 4:23 pm

Serifu', iti faci degeaba griji. Si ce dc Vraji si 10 au pdv diferite, chiar si in casnicie e normal sa apara pareri diferite dp care cei doi se pupa pe bot si life goes on. Acu nu garantez ca se pupa pe bot vraji cu 10, asta numai ei stiu, dar intelegi ideea ; )
Cred ca discutia e veche cu vstromania-wild, si mie mi-a trecut prin cap inca de la prima intrunire.. O oarecare doza de dreptate au amandoi. Nu stiu, poate printr-un compromis poate fi fericita si capra, ramane si varza. Gen - de joi leii mai indrazneti se baga offroad, dorm la cort, baga si vineri, apoi seara coboara la pensiune, la o tzara de confort, se-ntalnesc cu restul si povestesc prin ce-au trecut. Se poate si separat organiza unul salbatic, dp cum "voteaza publicu"
Ideea din pct meu de vedere e sa fie drumuri cu acces motorizat permis, sa nu fie impact asupra mediului si zonelor protejate (totusi, am pregatire de ecolog)..
Propunerea lui caius de acum e un fel de compromis "salbatic-domestic", accesibil pt toti dar mai salbatic ca ultimele dati, si pare interesant, dar nu-mi permit sa comentez mai mult ca nici nu-i sigur ca ajung..

In alta ordine de idei, ca nu mai scriu la celalalt topic, spuneam ca moderarea asta a 3 postari nu-i chiar un baubau de care tre' sa fugim in ideea ca oricum nu e diferenta, postezi aceeasi chestie cand ai de postat, dar dc faci un calcul - dc ne adunam vreo 500 de membri ca pe vechiul forum si ne apucam fiecare sa dam repejior 3 mesaje inutile doar sa scapam de modare, inseamna 1500 de mesaje inutile care-i dau bataie de cap si moderatorului, si cititorului... inutil. Fireste, fiecare cum crede de cuviinta.

Si o ultima idee, bai, astia de la guvern ne-au furat ideea cu "tricoaiele", doar ca noi o ziceam la misto, din gluma, iar astia vorbesc serios.. Fereasca zeii.

Chucky1976
Mesaje: 21
Membru din: Joi Mai 31, 2018 9:14 am

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#43 Mesaj de Chucky1976 » Sâm Aug 04, 2018 9:07 am

Băbaeți eu cu offroadu nu știu ce sa zic, nu că nu îmi place da io autobuzul nu ma mai bag... Nu de alta da cad chestii din el,se dezlipesc cabluri etc și mă costă.... În rest cort sa fie, ceawoon, foc si io bag muzica la autobuz ca deabia i am facut upgrade la instalatia de sunet:)))

Avatar utilizator
zece d rosu
Mesaje: 71
Membru din: Joi Mai 31, 2018 2:42 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#44 Mesaj de zece d rosu » Sâm Aug 04, 2018 6:08 pm

Levi-leu, ca întotdeauna EPIC!
😁😁😁😁😁😁😁😁😁

Avatar utilizator
Seriful
Mesaje: 93
Membru din: Mie Iun 13, 2018 9:49 am
Localitate: Piatra Neamt

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#45 Mesaj de Seriful » Joi Aug 09, 2018 9:27 am

Ca sa fie o tura misto, clar tre sa ai o prima zi in care vin toti din tara pentru adunare cu plecare in jurul orei 15 -16 in salbaticie pentru prima campare; dimineata strans cort pentru o zi plina de offroad cu innoptare din nou la cort si a treia zi ultimii km de off cu revenire la civilizatie unde se bea si se petrece, iar in ziua 4 toata lumea valea acasa. Asa vad eu o Wildstromania, adica... la o astfel de adunare chiar m-as baga inclusv sa o organizez, la ce trasee exceptionale am gasit la mine in zona.

Dat fiind faptul ca deocamdata este o idee in faza de proiect, eu cred ca e normal ca fiecare sa isi spuna cate o parere, in primul rand pentru a vedea care ar fi gusturile. Totodata din toate aceste idei e cel mai frumos sentiment faptul ca la mijloc este VStromania... intalnirea... atmosfera... tot !!!

Inca odata imi aduc scuzele ca nu pot ajunge la VStromania din Septembrie cu toate ca mi-as fi dorit sa va filmez fetzele dimineata la iesirea din cort dupa o noapte de ''chin'' (o vorba din moldova spune cum ca spritzul nu e spritz daca a doua zi nu iti e putina rusine de ce ai facut de-cu-seara... sau macar o durere de cap), ocazie cu care cu siguranta ar iesi un Video Funny exceptional !!!

Va doresc distractie placuta, si sper sa ne revedem sanatosi la iarna... si la primavara... si ulterior la cel mai important eveniment moto din viata mea... ce deja il traiesc la intensitate maxima : VStromania XI - Magura Tarcaului !!!

Salutari Serifu'ale !!!
'' Decât un păr rar, mai bine o chelie deasă... ''

Avatar utilizator
turistu
Mesaje: 17
Membru din: Mar Aug 28, 2018 4:25 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#46 Mesaj de turistu » Mar Aug 28, 2018 4:50 pm

Salutare colegi vstromisti.

Din cate inteleg din topic, petrecerea s-ar incheia sambata 8 sept, sau gresesc?

Avatar utilizator
Vrajitoru
Mesaje: 396
Membru din: Dum Iun 03, 2018 8:25 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#47 Mesaj de Vrajitoru » Mar Aug 28, 2018 5:04 pm

Gresesti :)
Intotdeauna petrecerea se termina duminica.
Inceputul e variabil: fie joi, fie vineri.

cooldeep
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iul 19, 2018 11:28 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#48 Mesaj de cooldeep » Mie Aug 29, 2018 1:47 am

da ... da.. calendar de cocos la "geamuri" ultima zi in rand fiind sambata nu duminica... Deci perioada 6-9 sept.
S-a deschis contul comun colector de donatii :) Detalii in primul post. Cei cu care ma vad in wend, imi dati cash.
Cei care ati uitat sa va inscrieti nu ezitati sa o faceti, bucatarul e curios cam de luni ce il asteapta :)


PS: am angajat bucatarul principal.

Avatar utilizator
turistu
Mesaje: 17
Membru din: Mar Aug 28, 2018 4:25 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#49 Mesaj de turistu » Mie Aug 29, 2018 10:15 am

@cooldeep: Se poate sa-mi editezi raspunsul in spreadsheet? O sa vin de vineri. Nume "Grigore Dragos". Multumesc!

cooldeep
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iul 19, 2018 11:28 pm

Re: Vstromania & Friends de Toamna 2018

#50 Mesaj de cooldeep » Mie Aug 29, 2018 12:24 pm

normal ca se poate :)

Nu uitati sa cititi detaliile din primul post. La intrebarea lui Igi d epe FB va raspund si aici ca va recomand sa donati minim 50 de lei pt ziua calendaristica. Cine vine de joi ar fi bine sa doneze 200, iar cine vine de vineri 150. Orice ban in plus donat se va transforma fie in vin, fie in bere :) Cu cat mai mult cu atat mai bine :) Si daca ramane ceva(desi ma indoiesc), luati acas in topcaseuri :))))

Scrie răspuns