VStromania

• Mărește dimensiunea fontului
  • Dimensiunea fontului normală
  • Micește dimensiunea fontului
Bun venit, Oaspete
Va rog sa va autentificati sau sa va inregistrati.    Ati uitat parola?

Intalnirea 2013
(1 vizualizeaza) (1) Oaspete
Du-ma josPagina: 12345678...27
Topic: Intalnirea 2013
Intalnirea 2013 acum 2 ani, 3 luni Karma: 20
Salutare la toata lumea,

Perioada
Ultimul WE din Iunie, 2013.

Clisura Dunarii, pensiunea Steaua Dunarii, Coordonate GPS: 44.674787 N , 22.320378 E

Costul pachetului
200RON/persoana, cazare + mancare

Camerele disponibile
docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ama...XctR3R6ZF9qWnc#gid=2

Detalii Cazare/Masa
docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ama...XctR3R6ZF9qWnc#gid=4

Preferinte Masa
docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ama...XctR3R6ZF9qWnc#gid=5

Preferinte Masa, Cazare Externa - 80 RON de persoana, se plateste la fata locului
docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ama...XctR3R6ZF9qWnc#gid=7

Preferinte Masa, Pranz Sambata - 30 RON de persoana, se plateste la fata locului
docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ama...XctR3R6ZF9qWnc#gid=6

Detalii plata
Titular: Andrei GUDIU
Moneda: RON
Banca: ING
IBAN: RO24INGB0000999903553492

Cand faceti plata, va rog sa treceti in detalii nickul de pe forum precum si Cazare Vstromania 2013.
Cei care depuneti banii cash, la casieriile ING, va rog sa luati in considerare ca ING tarifeaza tranzactiile cu cash la casierii cu 10 RON.
Asa ca va rog sa depuneti cu 10 RON in plus.

Dupa plata, va rog sa postati pe forum preferinta de camera.
Repartizarea in camere se va face pe principiul primul achitat (integral, cei 200 RON de persoana), primul servit.

Florin (r600@vstrom.ro)
ride2esc
I Am More Then Ok!
Moderator
Raspunsuri: 246
graphgraph
Utilizator absent Apasati aici pentru a vedea profilul utilizatorului
Gen: Masculin emanuel.robu Site, Hosting, Domenii emanuel.robu Ride2Esc Resedinta: Timisoara Zi de nastere: 04/07
Ultima editare: 24/06/2013 11:22 de R600.
Administratorul a interzis oaspetilor sa publice.

Re: Intalnirea 2013 acum 2 ani, 3 luni Karma: 9
Brescia
Fabio
Platinum Boarder
Raspunsuri: 510
graphgraph

Re: Intalnirea 2013 acum 2 ani, 3 luni Karma: 0
eu vin oriunde este in tara asta.
Saint
Junior Boarder
Raspunsuri: 34
graphgraph

Re: Intalnirea 2013 acum 2 ani, 3 luni Karma: 5
Asemenea. Cred ca era vorba de Cazanele Dunarii, cu traseu prin Serbia. Frumos, i'm inn.
gospodarul
Platinum Boarder
Raspunsuri: 550
graphgraph

Re: Intalnirea 2013 acum 2 ani, 3 luni Karma: 0
Se poate trece in Serbia fara pasaport?
Geloo
Junior Boarder
Raspunsuri: 32
graphgraph

Re: Intalnirea 2013 acum 2 ani, 3 luni Karma: 20
Da, se poate. Numai cu buletinul.
Este ceva conventie intre cele doua tari, dar numai pentru 5 zile cred..
Oricum, eu am intrat doar cu buletinu in Serbia de vreo 10 ori pana acuma si nu am avut niciodata probleme, dar niciodata nu am stat mai mult de 2 zile..

Dar ..mereu am avut la mine si pasaportul, in caz ca..
ride2esc
I Am More Then Ok!
Moderator
Raspunsuri: 246
graphgraph
Gen: Masculin emanuel.robu Site, Hosting, Domenii emanuel.robu Ride2Esc Resedinta: Timisoara Zi de nastere: 04/07
Ultima editare: 19/07/2012 15:36 de ride2esc.

Re: Intalnirea 2013 acum 2 ani, 3 luni Karma: 12
Intre Caransebes si Oravita sunt 57 de km de curbe. Din punctul meu de vedere este cel mai frumos drum pentru motor din Romania
Vlad
Moderator
Raspunsuri: 553
graphgraph
Gen: Masculin Farmacologie vladne@yahoo.com Resedinta: Bucuresti Zi de nastere: 04/02
Nu baga mana in gaz mai mult decat poate ingerul tau pazitor sa zboare

Nu te contrazic, insa am fost duminica la Sighisoara si pe drumul de intoarcere, intre Gheorgheni si Toplita este un DRUM DE VIS, AM CREZUT CA SUNT LA MONACO. Niste curbe si un asfalt, frate, impecabil, am ars parul pe karoo-urile mele la maxim. Aveam ceva indoieli in privinta aderentei acestora pe asfalt , insa acum, dupa ce am dat cu scaritele de pamant, jos palaria!
gospodarul
Platinum Boarder
graphgraph
Ultima editare: 24/07/2012 21:39 de gospodarul.

Re: Intalnirea 2013 acum 2 ani, 3 luni Karma: 12
gospodarul a scris:
Nu te contrazic, insa am fost duminica la Sighisoara si pe drumul de intoarcere, intre Gheorgheni si Toplita este un DRUM DE VIS, AM CREZUT CA SUNT LA MONACO. Niste curbe si un asfalt, frate, impecabil, am ars parul pe karoo-urile mele la maxim. Aveam ceva indoieli in privinta aderentei acestora pe asfalt , insa acum, dupa ce am dat cu scaritele de pamant, jos palaria!

Total de acord cu tine, Cristi. Am facut si eu traseul prin Gheorghieni si Toplita la intrunirea noastra de la Durau. In aceeasi categoria as putea baga si drumul Campulung Moldovenesc - Mestecanis - Vatra Dornei - Pasul Tihuta - Bistrita. Dar Caransebes - Oravita iti taie rasuflarea. Sunt 57 de km si peste o mie de curbe (si nu exagerez) Initial, inainte de Caransebes incep curbe largi gen Gheorghieni care tin pana la Resita, dar imediat cum iesi din Resita incepe raiul motociclistilor. Resita-Anina-Oravita iti taie rasuflarea. Eu mai vreau sa-l fac anul asta. Si Oravita - Moldova Noua este foarte frumos, dar din pacate asfaltul nu este in cele mai bune conditii. Binenteles, Stroama nu are nici o problema. Cu vreo 5 km inainte de a ajunge la Moldova Noua (mai exact ajungi la Moldova Veche) iesi din munti si dupa ultima curba vezi de sus Dunarea. Intr-o secunda se schimba peisajul si intepenesti. Eu am franat de la 80-90 pana la 40 ca eram vrajit de ce am vazut si nu ai cum sa mai fi atent la drum. Nu va mai povestesc cum poate sa fie clisura Dunarii. Peste 100 km pe marginea Dunarii. Parca nici mobra nu vrea sa urce peste 80.
Vlad
Moderator
Raspunsuri: 553
graphgraph
Gen: Masculin Farmacologie vladne@yahoo.com Resedinta: Bucuresti Zi de nastere: 04/02
Nu baga mana in gaz mai mult decat poate ingerul tau pazitor sa zboare

Asa este, am inteles ca e fain traseul pe clisura, merita facut, mi-am propus sa ajung si eu pe acolo, daca se va face intrunirea 2013 in zona, mai bine. Te salut!

Offtopic Faceti vreo tura in Grecia, la sfarsit de august, inceput de septembrie, sa ma bag si eu?
gospodarul
Platinum Boarder
graphgraph
Ultima editare: 25/07/2012 11:02 de gospodarul.

Re: Intalnirea 2013 acum 2 ani, 1 luna Karma: 0
Daca ramane la Orsova, recomand Pensiunea Taka - www.pensiune-orsova.ro/ - nu este foarte spatioasa, sunt 16 camere, dar e superba, e construita pe un fel de ponton, astfel ca daca deschizi geamul te arunci in Dunare.
Gabriel
Fresh Boarder
Raspunsuri: 14
graphgraph

Re: Intalnirea 2013 acum 2 ani, 1 luna Karma: 2
Cred ca 32 de locuri este cam putin pentru o intrunire... Anul asta parca am fost peste 50
big_boy
Expert Boarder
Raspunsuri: 127
graphgraph

din aceasi categorie...orsova-cazanele mari-moldova noua..drum f,bun cu unele portiuni neterminate,peisaj impecabil...mam intinit pe cei 89 km cu 7 masini
...anina-bozovici.drum impecabil,nimeni pe drum peisaj super...
sighetu marmatiei-baia mare,asfalt bun peisaj super diverse atractii-lacul bodii
turda-cimpeni-arieseni-nucet...asfalt bun,peisaje pe masura ,multe atractii turistice
valea draganului-lac dragan-lac lesu ...drum bun cu f.bun peisaje adevarate
sighisoara-brasov,drum f.bun peisaje..
intorsura buzaului-nehoiu...la fel
baile herculane-baia de arama...la fel
si mai sint...pe cei care va intereseaza va mai zic
hondan
Fresh Boarder
Raspunsuri: 14
graphgraph

Tocmai m-am intors dintr-o tura de 2 zile pe Clisura Dunarii, partea sarbeasca. La trecerea granitei nu mi s-a cerut decat CI. Drumul pe partea sarbeasca a Dunarii, mai ales in zona Cazane este mai frumos decat ala romanesc, dupa parerea mea. Asfaltul este cam vechi si peticit, dar fara gropi si portiuni lipsa (ca pe partea romaneasca), in plus sunt o multime de tunele.

Partea proasta, pentru cei care vor sa faca tura asta e ca, ori se intorc inapoi pe acelasi drum si trece granita tot pe la Portile de Fier, ori fac ca mine care am trecut pe primul pod peste Dunare, cel de la Smederevo-Kovin, iar apoi in Romania pe la Bela-Crkva - Naidas, care e o zona cu asfalt bun, dar fara nimic interesant de vazut

Poza:
Shade
Junior Boarder
Raspunsuri: 27
graphgraph
Ultima editare: 08/09/2012 21:55 de Shade.

Re: Intalnirea 2013 acum 1 an, 10 luni Karma: 5
Salutare. Cred ca ar fi cazul sa ne gandim in ce perioada organizam anul asta Vstromania, sa putem participa cat mai multi , Inceputul de an e aproape, fiecare mai are iesiri planificate sau de planificat si e bine sa stim ce si cum.

@bigboy La Durau am fost vreo 70, din estimarile mele.
gospodarul
Platinum Boarder
graphgraph

Re: Intalnirea 2013 acum 1 an, 10 luni Karma: 1
gospodarul a scris:
Salutare. Cred ca ar fi cazul sa ne gandim in ce perioada organizam anul asta Vstromania, sa putem participa cat mai multi , Inceputul de an e aproape, fiecare mai are iesiri planificate sau de planificat si e bine sa stim ce si cum.

@bigboy La Durau am fost vreo 70, din estimarile mele.

Daca nu va displace varianta cu Clisura Dunarii, Timisoara se ocupa cu drag de organizare...

Florin
R600
Moderator
Raspunsuri: 224
graphgraph
Gen: Masculin Resedinta: Timisoara

Pai nu asa a ramas, sa facem pe Clisura Dunarii? Florine, preia stafeta.
gospodarul
Platinum Boarder
graphgraph

Votat. Bre, poate gasesti ceva cu piscina la cazare. Daca nu, ne ramane Dunarea.
gospodarul
Platinum Boarder
graphgraph

Re: Intalnirea 2013 acum 1 an, 10 luni Karma: 0
Cine a mai foat acolo, va rog sa-mi spuneti cateva cuvinte despre loc, traseu si de ce ar fi atractiv locul.

Multumesc
tiberiu
Gold Boarder
Raspunsuri: 278
graphgraph

Re: Intalnirea 2013 acum 1 an, 10 luni Karma: 14
frumoasa zona...dar in afara de baile herculane nu vad unde ne-am putea caza cu totii , sa nu fim prea imprastiati,
pe malul dunarii sint pensiuni dar destul de mici.
pentru sufletul nostru de motociclisti ar fi un drum frumos Baile Herculane - Anina _Oravita - Moldova noua - Baile H. sint zeci de km numai curbe ,sosea buna si trafic mai deloc,cam lung in jur de 270km ,dar merita ,asta pentru plimbarea de simbata
jhon-n
Gold Boarder
Raspunsuri: 282
graphgraph
Gen: Masculin Resedinta: Bucuresti Zi de nastere: 03/02
sint un vstromaniac barbos si chelios

Du-ma susPagina: 12345678...27
Moderatori: D3LeiCuie, Vlad, Vrajitoru
Latest Message: 2 weeks, 5 days ago
  • ESD : Se baga cineva la o tura prin Bucegi luni - întoarcere marți? Sau poate in aceeași zi...
  • ESD : Salut, ce discuri si plăcute Recomandări pentru fata?? La DL 650/ 2006???
  • Geani : «link» - central - suzuki - v - strom - 650 - 17188537.html?gclid=CMyT0avsj8ECFSbmwgodszoAcg . Ce parere aveti ?
  • Geani : Ziua buna, as dori sa cumpar un cric central
  • samurai_mach : salut. Duminica are careva chef de o plimbare, prin nordul Dobrogei? Eu plec din Constanta.
  • Claudiu : Dacă auziti de curs ma bag si eu..
  • Claudiu : Va anunț ca am reușit sa mi fac acest cont pana la urma. Salut toată trupa cunoscuta la vstromania de Jiu si abia aștept sa facem alte drumuri împreuna..
  • Igi : Vin eu.
  • razvan : salut, vine oarecine astazi la ARC?
  • ride2esc : sergiub - vezi ca acuma ai devenit sergiulik22
  • SergiuB : he's back :)
  • SergiuB : he
  • SergiuB : cine mai e moderator pe aici? r600 de 2 luni e inactiv
  • Vrajitoru : @crinec: ti s - a aprobat contul?
  • gospodarul : Boooo :)
  • billy1 : 26 am vrut sa zic :)
  • billy1 : Adica 20 - 07 - 2014 ora 8
  • billy1 : Merge cineva sambata dinineata la Padina?
  • crinec : This user has not yet confirmed his email address and account! This user has not yet been approved by a moderator!
  • crinec : scuze pt mesajele "in plus"
  • crinec : Salutare, sunt nou v - stromist ;) cu cine pot vorbi pentru aprobarea contului? multumesc
  • crinec : Salutare,
  • crinec : Salutare,
  • 1st. : Astept PM
  • 1st. : Salutare, cine are un LOWER FAIRING , ENGINE GUARD pentru un DL650 2004
  • Mesterila : Bine ai venit Gaza!
  • Fabio : este util si e pacat sa se piarda.
  • Fabio : de ce nu mutam topicul asta intr - un loc mai vizibil?
  • Fabio : «link» - 2012/4709 - vstromania - club - couchsurfing
  • SergiuB : in dealer mode imi apare eroarea C23. ce inseamna asta, si ce e de facut?
  • Rasputin : Gaza tu esti? bun venit!
  • ggaza : Salutare tuturor. Sunt un proaspat posesor de V Strom dar din nefericire nu pot sa ajung anul asta la VStromania fapt pentru care ma oftic teribil. Sper ca la anu sa fiu totusi acolo. Distractie faina tuturor!
  • Fabio : te astept
  • Tabarlesh : Identificata problema. Din airbox. Supraplin de ulei, separe. Dupa ce o curat, dau o tura sa vad daca mai curge. Multumes Fabio. Neaparat vreau sa o aduc la tine pentru un reglaj si sincronizare la carburatoare.
  • Fabio : salut, nu prea are de unde, cel mult de la capacul de culbutori. da de ce s - a umblat acolo?
  • Tabarlesh : Servus. De ce ar putea sa - mi curga ulei de undeva de sub rezervor? I - am facut schimbul de ulei, am mers cu ea si la un moment dat am observat ca pe cilindrul din fata, de undeva de sub rezervor a curs ulei... Ce ar putea fi? Merci
  • crisstrama : multumesc!
  • crisstrama : eroare 404 la orice accesare
  • crisstrama : se mai ocupa cineva de sectiunea dawnload?
  • crisstrama : salutare
  • billy1 : Salut ptryka, eu am vazut ca mi se tot aprinde dupa cam 30km parcursi, nu m - am uitat la viteza. Cat te - a costat toata treaba? Am plecat in week cu ea din buc si pe la sinaia mi - a scazut relantiul de mi s - a optit la decelerare. Cred ca a fist apa in rezervor ca I - am dat o forja si si - a revenit sper sa nu tie altceva. Merci
  • ride2esc : test
  • Mihai_M : rog: unde gasesc scut touratech si un cric central la VSTROM 2012, cu factura
  • Ptryka : Am fost la fabio si mi - a montat un bypass, iar de atunci nu mai am probleme
  • Ptryka : SAlut billy1, asa cum a spus si Vrajitoru este unul din senzori. Am avut probleme similare si este o eroare ce aparea la mine dupa ce depaseam 120 km/h.
  • conu : am si eu un engine guard original, similar cu cel din poza «link» - guard - for - suzuki - dl650 - v - strom (in conditii superavantajoase de pret, de vreo doi ani nu'l mai folosesc)
  • Igi : La Fabio.
  • madalin : Un crash bars pentru 650 unde gasesc la un pret bun?
  • ccuculas : Are careva chef de o plimbare pana la mare mâine?
  • Igi : Vine cineva la Arc azi?

Only registered users are allowed to post

Vizitatori Online

None

Autentificare

www.anvelopemoto.eu

anvelopemoto-eu

Reclama